Project Description

Radiofrekwencja igłowa

Najnowsze osiągnięcie w dziedzinie estetyki opierające się na połączeniu dwóch bardzo skutecznych technologii – mikronakłuwania igłami radiofrekwencji – fal radiowych.

Wskazania:

  • likwidacja nawet 20 letnich rozstępów
  • ujędrnianie skóry twarzy i ciała (wiotka i opadająca skóra)
  • redukcja zmarszczek na twarzy, szyi, dookoła oczu i na dłoniach
  • redukcja blizn potrądzikowych
  • redukcja poszerzonych porów
  • likwidacja nadpotliwości


Na czym polega zabieg radiofrekwencji igłowej? 

Jest to nowa technologia umożliwiająca uzyskanie przestrzennego efektu ujędrnienia skóry poprzez wielokrotne oddziaływanie na kolejnych warstwach skóry. Dzięki temu osiągnięto zadowalające efekty w leczeniu różnych zmian będących ograniczeniem możliwości zabiegów laserowych.
Radiofrekwencja mikroigłowa jest całkowicie bezpiecznym zabiegiem, który bez uszkodzenia naskórka koaguluje punkty w skórze właściwej. Dzięki temu czas rekonwalescencji jest znacznie krótszy.
Klasyczny lifting wiąże się z wieloma niedogodnościami. Znieczulenie ogólne i długi czas gojenia, zniechęcają do tego typu operacji plastycznej. Tymczasem na rynku medycyny estetycznej pojawiła się alternatywa w postaci radiofrekwencji mikroigłowej, której sekretem przewagi nad innymi małoinwazyjnymi metodami odmładzania skóry jest połączenie działania jednocześnie dwóch zabiegów: radiofrekwencji i mikronakłuwania.
O skuteczności zabiegu przekonasz się już po pierwszej wizycie. Z każdym dniem następuje poprawa jędrności i napięcia skóry, jej odświeżenia i odmłodzenia.

Jaka jest zasada działania?

Impuls elektryczny prądu RF dostarczany jest bezpośrednio do skóry właściwej z pominięciem naskórka. Energia doprowadzana jest za pomocą mikroigieł. Skutkuje to stymulacją fibroblastów do produkcji nowego kolagenu. Radiofrekwencja mikroigłowa nie ma ograniczeń, które ma laser. Zabieg nie uszkadza naskórka, a głębokość oddziaływania na skórę właściwą zależy jedynie od ustawień urządzenia dokonanych przez operatora.
Najprościej mówiąc zabieg polega na nakłuwaniu i kontrolowanym poparzeniu skóry. Nakłucie jak i podgrzanie powoduje częściowe uszkodzenie skóry, a to z kolei wywołuje silną stymulację do regeneracji. W miejscu zniszczonej powstaje nowa tkanka, która jest młoda i posiada prawidłową budowę.

Jak wygląda zabieg?

Głowice składają się z mikroigieł w liczbie od 20 do 40 i długości ponad 4 mm. Skóra jest nakłuwana do odpowiedniej głębokości, a podczas, gdy igły pozostają w skórze następuje podgrzanie tkanek poprzez działanie impulsu elektrycznego prądu RF. Zabieg powoduje pewien dyskomfort związany z nakłuciami oraz wysoką temperaturą. Po zabiegu skóra jest podrażniona, zaczerwieniona i może być odczuwalne ciepło na obszarze poddanym zabiegowi.
Zanim miejsca nakłuć zdążą się zasklepić podane zostaje serum rewitalizujące, bogate w witaminy i składniki odżywcze, które pozwolą na szybszą odbudowę tkanek.
Zabieg w przeciwieństwie do lasera frakcyjnego nie powoduje wysięku krwi.
Nie dochodzi do ablacji komórek jak w przypadku lasera frakcyjnego, wobec czego skóra nie ulega złuszczeniu. Nie powoduje zmiany kolorytu skóry, jak w przypadku lasera, można, więc wykonywać zabieg na wybranych partiach twarzy bez obaw o różnice w kolorze.
Wizualnie, po zabiegu skóra jest pokłuta oraz zaczerwieniona i dochodzi do siebie od 1 do 4 dni. Przy bardzo silnych zabiegach ślad po zabiegu może być widoczny nawet przez 6 tygodni.

Radiofrekwencja igłowa a inne zabiegi odmładzające?

Przede wszystkim RF mikroigłowa daje możliwość bardzo precyzyjnego wykonywania zabiegu, dokładnie na takiej głębokości i z taką mocą, jaką chcemy. Dzięki temu, umożliwia osiągnięcie porównywalnego efektu terapeutycznego przy znacznie mniejszej inwazyjności, albo znacznie lepszego efektu przy porównywalnej inwazyjności. Technologia RF mikroigłowej pozwala wykonywać zabiegi na znacznie większej głębokości (nawet 3,5 mm), podczas gdy klasyczne lasery sięgają nie głębiej niż ok. 1,7 mm, dlatego też między innymi jest tak skuteczna w usuwaniu rozstępów.

Przeciwwskazania do zabiegu radiofrekwencji igłowej:

  • Zaburzenia gojenia się
  • ciąża oraz rozrusznik serca

Co ciekawe, zabiegi można wykonywać przez cały rok, nawet latem na opaloną skórę.

Rozstępy i blizny potrądzikowe

Zabieg frakcyjnej RF mikroigłowej oddziałuje na wszystkie warstwy skóry uruchamiając jej naturalne procesy naprawcze. Dzięki wyjątkowej precyzji działania możemy bardzo skutecznie likwidować blizny potrądzikowe będące zmorą wielu osób, u których burza hormonalna w młodości pozostawiła po sobie trwałe ślady. RF mikroigłowa uchodzi również za pierwszą skuteczną metodę walki z rozstępami. Można likwidować praktycznie każdy rodzaj rozstępów, nawet te najszersze, o ile posiadają jeszcze kolagen. W przypadku rozstępów bardzo głębokich zabieg może nie odnieść skutku, są to jednak sytuacje marginalne. Rozstępów można pozbyć się z każdego miejsca, w którym powstały – uda, brzuch, piersi (często po ciąży). Radiofrekwencja mikroigłowa pozwala zlikwidować rozstępy praktycznie w 99 % – efekty są rewelacyjne!!!

Efekty

Efekty zabiegu widocznie są w zasadzie natychmiast po zabiegu, choć ostateczny efekt może przyjść po 1 do 3 miesięcy, tyle trwa naprawa i formowanie skóry. Włókna kolagenowe zostaną w trakcie zabiegu obkurczone, przez co skóra staje się bardziej napięta, sprężysta. W trakcie procesów naprawczych tworzone są nowe włókna kolagenowe, skręcają się i zagęszczają, co skutkuje skórą bardziej jędrną i grubszą. Znikają drobne zmarszczki w okolicy oczu, twarzy, szyi, dekoltu, poprawia się owal twarzy – policzki stają się elastyczne i lekko się unoszę odwracając proces starzenia twarzy.
Ponadto RF mikroigłowa daje efekty w postaci podniesienia skóry i poprawy jej elastyczności, skutecznie i trwale usuwa blizny zanikowe i niweluje rozstępy, a także na około pół roku redukuje nadpotliwość.